Koho volit? Přece Bambiriádu

Tento týden vypukne kolotoč okolo voleb do Evropského parlamentu, zcela jinou zábavu nabízí Občanské sdružení Altus, které pořádá další ročník největší přehlídky aktivit pro děti a mládež v Pardubickém kraji s názvem Bambiriáda. Ta se uskuteční již po třinácté v Chrudimi v parku Střelnice od čtvrtka 22. a potrvá do pátka 23. května 2014.

Pořadatelé z Občanského sdružení Altus slibují pro i letošní rok velice zajímavý program. Prezentovat se zde bude téměř 30 organizací z celého Pardubického kraje. „Těšit se můžete například na již tradiční deskové hry v rámci projektu Hrajeme si s Chrudimkou, zdolávání lanových překážek u Zálesáků nebo vyzkoušet první pomoc s Českým červeným křížem,“ říká Martin Benák, koordinátor Bambiriády.

Akci pro školy z okresu Chrudim si připravila akciová společnost České dráhy, která je celostátním partnerem Bambiriády. Pro všechny organizované skupiny nabízí přepravu zdarma regionálními vlaky. Více informací získáte na stránkách chrudimské Bambiriády.

Jako každý rok nezůstane pozadu ani program na pódiu. „Opět se představí Ultimate Ramp Show se svou freestyle BMX exhibicí. Nebudou chybět ani tradiční bambiriádní vystupující Jan Honza Lušovský, Loutkařský soubor Ahoj, žákovský taneční soubor ze ZUŠ Luže – Galaxis či mladý nadějný rapper D.O. Svou premiéru si odbyde mladá nadějná pop-rocková kapela Daydreams,“ říká Matěj Zelinka, koordinátor pódiového programu.

Chrudimská Bambiriáda probíhá za přispění Pardubického kraje, města Chrudim a dalších partnerů. Hlavním organizátorem je ČRDM.