Účastníci

 A centrum - Váš průvodce těhotenstvím a rodičovstvím - www.acentrum.eu
Ve stánku budou probíhat divadélka, divadelní, hudební a výtvarné dílny.
 
Asociace malých debrujárů ČRwww.debrujar.cz
Debrujárské pokusy, hlavolamy a soutěže
   
Asociace turistických oddílů mládeže ČRwww.a-tom.cz
* vlastnoručně vyrobené hry pro potěchu i soutěžení, pro postřeh, sílu i přesnost
* ponožková střelnice, medvěd-střelnice, deskové hry, obří kolo
 
Basketball Academy Sparta Praha o.s. – www.basparta.cz
ukázky dovedností např. dribling

Centrum integrace dětí a mládežewww.cidpraha8.cz

Česká federace dámywww.hra-dama.cz, www.damaweb.cz
Během celého dne bude probíhat volné hraní české dámy, tříčlenná obsluha stánku bude organizovat dění, vysvětlovat pravidla a prezentovat historické a kulturní souvislosti dámy a příbuzných deskových her. Uspořádáme také několik simultánek se špičkovými hráči, účast přislíbil mj. Mezinárodní mistr Václav Křišta. Po celou dobu bude k dispozici deska v „nadživotní“ velikosti 2×2 m.

Český svaz chovatelů -www.kockypraha.cz
Výstava zvířat, poradna chovu zvířat, znalostní kvíz, informace o chovatelském táboře, kroužcích a výstavní činnosti základních organizací.

Dům dětí a mládeže Mozaika, Český Brod www.ddmzb.cz
Prezentace modelářské činnosti na asfaltovém povrchu, ukázky závodů a stavby modelů. Pro návštěvníky půjčování modelů, soutěž o kompletní, plně funkční model.

Informační centrum oddílů a klubů www.icok.icok.cz
Hra stolního tenisu, soutěž ve skákání přes švihadlo.

Junák – svaz skautů a skautek ČR, Pražský kraj A.B.Svojsíka – www.praha.skauting.cz
Celková prezentace Junáka – fotky, texty:prezentace skautských oddílů v Praze  mapa kluboven, aktivity pro děti – malování na obličej, rukodělka, neviditelný inkoust. Venku si děti budou moci zahrát oživlý stolní fotbálek.

Kazimírkawww.kazimirka.cz
Tvorba vlastních triček, dětský koutek, Indo board – trenažér rovnováhy.

Klub Domino, Dětská tisková agentura – www.dta.cz
Mediální hry a soutěže, konkurz na vesmírnou posádku Expedice Mars 2014 – kdo uspěje, dostane se do výběru dětské vesmírné posádky, která v listopadu pojede do Evropského vesmírného centra v Belgii a podnikne v raketoplánu simulovaný let do vesmíru, ekologická výstava Tonda Obal na cestách, odpadové maxidomino, puzzle.

Klub Pathfinder www.pathfinder.cz
Pohybové aktivity, hry, soutěže, činnost podporující manuální zručnost.

Magna, Děti v tísniwww.magnadetivtisni.cz
Pomocí her a aktivit společně pochopíme rozdíly, podobnosti a souvislosti mezi životy dětí a rodin v rozvojových a rozvinutých zemích.
 
 
Nadace Leontinka - www.nadaceleontinka.cz
Různé soutěže, luštění, rébusy se zavázanýma očima, hmatové krabičky, obrázky, knížky, navigace v terénu se slepeckou holí a další.
 
 
Liga lesní moudrosti www.woodcraft.cz
Ukázka plně zařízeného týpí.
 

Národní parlament dětí a mládežewww.participace.cz/npdm/
Tradicí se stalo malování Knihy k dětským právům, nebude však nouze ani o novinky. Jednou z nich je prezentace dětských práv a problematiky násilí na dětech tak, jak se na tyto pojmy nahlíželo v různých časových úsecích a jak jsou brány dnes. S tím souvisí další aktivita, a to vytvoření „poradny“ pro rodiče i děti, kde se mohou informovat či poradit se o problémech spojených nejen s právy dětí a násilím, ale s lidskými právy obecně.

Občanské sdružení DĚTI BEZ HRANICwww.detibezhranic.cz
Představí svoji činnost spočívající v propojení zdravotního záchranářství s hrami a soutěžemi pro děti a mládež. Na místě budou jednak probíhat prezentace profesionálních záchranářů a základy první pomoci, projekce tematických fotografií a videoklipů. Dětská prezentace bude zahrnovat jednoduché tvořivé a sportovní činnosti pro všechny věkové kategorie dětí a mládeže.

 Oblastní spolek Českého červeného kříže Praha 1www.cckpraha1.cz
U stánku se mohou děti naučit resuscitaci a vyzkoušet si ji. Bude také připraven malý test, ve kterém si děti ověří své znalosti materiálu v autolékárničce. S pomocí plyšových krvinek budeme dětem také vysvětlovat, k čemu krevní buňky slouží. Navíc děti budou určovat, které věci by si zabalily do evakuačního zavazadla při mimořádné události.

Panegersia
Ve stánku budou připraveny rukodělné a výtvarné činnosti, malování na obličej.

Pionýr – www.praha.pionyr.cz
Středem pionýrské expozice bude několik podsadových stanů a v jejich okolí budou probíhat aktivity, které patří již dlouhá léta k tradiční táborové činnosti. Pionýrské tábory a projekt Opravdu dobrý tábor (www.odt.cz), který nabízí přehlídku našich táborů, budou představeny vyvěšenými fotografiemi a informacemi. Účastníci budou moci za splněné úkoly získat razítko do pilotního průkazu a ve finále se vyfotit v maketě pionýrské kosmické lodi.

Pražské domy dětí a mládežewww.ddmpraha.cz
Pro návštěvníky připravujeme tvůrčí výtvarné a rukodělné dílny, točení na hrnčířském kruhu, sportovní soutěže a hry, technické zajímavosti a praktické ukázky z činnosti, historický šerm. Součástí expozice bude opět skákací hrad. Program expozice bude přístupný všem návštěvníkům bez omezení.

Salesiánské hnutí mládežewww.shm.cz
Výtvarné aktivity, deskové hry, stolní fotbal (kalčo).
 
Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – Hl.m. Prahy - www.mshpraha.cz
Připraveno bude hasičské auto. Každý návštěvník si zbe bude moci usednout za volant a alespoň na okamžik se stát hasičem.

Time 4 Meeting – www.t4m.cz
V rámci Bambiriády představí své nové projekty – truhlářskou dílnu a nedělní workshopy (Projekt T4M) a dále své již tradiční projekty práce s dětmi, mládeží a rodinami.

TJ Sokol Praha – Hanspaulkawww.sokol-hanspaulka.cz

Věda nás baví - děti si budou moci vyzkoušet experimenty, které se provádí v kroužcích - www.vedanasbavi.cz

Partneři

Aquapark Praha - www.aquapalace.cz

Armáda ČR - www.army.cz
 
BOLL GEAR s.r.o- Prezentace dětských výrobků firmy BOLL – batůžky, spacáky, doplňky – www.boll.cz
Na stánku si budou děti moci vyzkoušet uzlování, dále bude k dispozici omalovánka – batůžek pro vybarvení dle dětských představ. Na pódiu bude 3x denně probíhat soutěž „Zabal si svůj batůžek“, vítěz si batůžek odnese domů.
 
Borovice.czwww.borovice.cz
Informační centrum pro dětskou rekreaci, katalog táborů, levného ubytování, informační servis pro dětské kolektivy.
 
České dráhy www.cd.cz
Modelové kolejiště s vláčky, soutěže na téma bezpečnost na železnici, malování vláčků a maskota Elfíka.
 
Dětská studia
Připravena bude hudební dílna – seznámení s různými hudebními nástroji.
 
E.ONwww.eon.cz
Na stánku máme letos připraveno např. ptačí hru“ na způsob pexesa – téma život čápů (ve spolupráci s naším partnerem Českou společnostíornitologickou), Člověče nezlob s tématikou energetika, Skákací hrad, Kuželky,   Hry s nafukovacím míčem, Hra s poditulem „E.ON pomáhá šetřit peníze a přírodu“ – do tašek z recyklovaného papíru mohou děcka nasbírat poházené odpadky a donést je do nádob s tříděným odpadem. Za to mohou získat zajímavé odměny.
 
Helen Doron English – výukové centrum angličtiny Praha - www.helendoron.cz - prezentace bude probíhat v sobotu a neděli.
Ve stánku budou probíhat minikurzy angličtiny metodou britské ligvistky Helen Doron pro děti od 3 měsíců do 19 let. Rodičům budou poskytnuty informace ohledně Cambridgeských jazykových zkoušek pro děti ve výukových centrech Helen Doron.
 
IQ Landia
interaktivní stolové exponáty a fyzikální pokusy. Soutěže o volné vstupenky v průběhu dne na podiu.
 
Igráčekwww.efko.cz
V sobotu a v neděli bude pro děti připravena Igráčkova kreativní dílnička. Vytvořte si vlastního Igráčka podle své fantazie a odneste si domů vlastnoručně vyrobený dárek nebo hračku. Výtěžek z dílničky jde na podporu Bambiriády!

Light Point s.r.o.www.hocus-lotus.cz
Jazyková škola představí rodičům a dětem ve věku 1,5 do 10 let akreditovanou a zábavnou metodiku výuky cizích jazyků pod názvem THE ADVENTURES OF HOCUS AND LOTUS. Ve stánku se budete moci vyfotit s dinokroky Hocusem a Lotuskou, zastoutěžit si o věcné ceny a nebo jen tak si odpočinout u omalovánek.

Lobkowicz Events Management - www.lobkowicz.cz
Děti se seznámi s rodokmenem jednoho z nejstarších šlechtických rodů u nás – rodokmenem rodiny Lobkowiczů. Na zjednodušeném modelu si děti mohou ověřit znalost příslušníků a předků své rodiny a pokusit se vytvořit svůj rodinný strom. Pomoci jim mohou rodiče nebo učitelé. Děti si také budou moci zahrát několik dobových her – chytání rybiček, házení kroužky, hod na draka.
 
MAFRA,a.s. – dětský internet Alík.cz – www.alik.cz
Na místě budou připraveny různé drobné soutěže pro děti (omalovánky, vystřihovánky, kvízy, otázky, doplňovačky a obtahovačky) a sportovnější soutěže jako např. prohazovadlo Alíka. Děti se budou moci s Alíkem vyfotit prostřednictvím jeho stojky. Ty nejzdařilejší fotky, které nám děti předají, odměníme Alíkovým balíčkem. Do stánku bude lákat kostým Alíka a stánek bude navíc obohacen o hrací konzole deníku Metro.

Mladá fronta a.s.www.mf.cz
Drobné soutěže a hry, vystoupení Vandy a Standy, zvýhodněná nabídka předplatného, sampling časopisů.

Městská knihovna v Praze - www.mlp.cz/cz/
Bibliobus OSKAR letos přiveze vlastní AUTOMAPU. Děti si do ní mohou domalovat další kousek silnice, vyrobit si vlastní mini autíčko-bibliobus a zajezdit si s ním. Samozřejmostí budou nové knihy pro děti i dospělé, návštěvníci si u nás mohou zahrát stolní hry, využít free Wi-Fi v okolí bibliobusu i naše dva tablety. Dále bude připraven kreslící koutek pro výtvarnou soutěž MUMINÍ ÚDOLÍ, která je pro děti připravena ve spolupráci se Skandinávským domem, a v sobotu 24. 5. 10-17 hodin bude již tradičně Den pro výměnu knih.

Muzeum Karla Zemana

Právowww.pravo.cz

Scio s.r.o. - www.scio.cz
Soutěže pro děti, prezentace produktů, dílčí aktivity pro děti a rodiče.

Shogi.cz
Výuka a volné hraní hry shogi – japonská strategická hra začíná být velmi oblíbená díky naší verzi s orientačními šipkami. Jedná se o tradiční hru, která je zajímavější a zábavnější verzí šachů. Hra je určena pro 2 hráče a pravidla hry vás naučíme za 5 minut. Neváhejte a přijďte si s námi zahrát a porazit cizí armády šógunů – naleznete nás na Bambiriádě v SOBOTU a NEDĚLI.
 
SmartLife
Děti si budou moci vyzkoušet a pobavit se  dráhami Zhu Zhu křečků a jejich Zhu kamarádů.
Připraveny budou také mikrorobotičtí brouci Hexbud a stavebnice Bloco, kluky bude zajímat Tagamoto: Tak trochu hodně jiná autodráha. Pro všechny milovníky hlavolamů je připraven velký úkol sestavit obraz Mony Lisy a připraveno je mnoho dalších her, hlavolamů a originálních hraček.
 
Vysoká škola chemicko-technologická v Praze - www.vscht.cz
Hrátky s kapalným dusíkem, suchým ledem a další zajímavé pokusy, které pomohou dětem i dospělým rozšířit obzory chemie. K vidění budou bubliny všeh tvarů a velikostí a budete tak moc zjistit, že je nedělá pouze bublifuk.
 
Zastoupení Evropské komise v ČR www.evropska-unie.cz
Informační stánek nabídne kolo štěstí (otázky zaměřené na Evropu pro různé věkové kategorie), stolní hry (pexeso, Hra o Evropě), kvízy. Nabídne informační a vzdělávací materiály o Evropě a Evropské unii pro děti, školáky a pedagogy včetně map. Do stánku bude lákat maskot – hvězdička