Článek ve Frýdecko-Místeckém Denníku.

IMGP9676

Jak Třineckou Bambiriádu viděl redaktor Denníku najdete zde.

Bambiriáda pobavila třinecké děti. Dorazily jich stovky

V pátek a sobotu se v areálu kina Kosmos v Třinci uskutečnil další ročník celostátní přehlídky činnosti dětských organizací.
Autor: DENÍK / Lukáš Morys

Třinec – V areálu třineckého kina Kosmos se to v pátek a sobotu hemžilo dětmi. Přehlídka volnočasových aktivit přilákala stovky návštěvníků, kteří si mohli vyzkoušet nejrůznější hlavolamy, soutěže či dovednostní hry. Třinec se totiž znovu po roce stal dějištěm Bambiriády. Celostátní prezentační akce dětských organizací má přilákat další zájemce o mimoškolní aktivity. V hutnickém městě se na průběhu akce podílelo devět organizací a třicítka dobrovolníku. „Máme tady i přihlášky a informace o letních táborech, které  letos připravujeme,“ poznamenal hlavní koordinátor třinecké části Petr Walach.

Program: řada her, seminář i promítání.  Děti si mohly vyzkoušet ručně vyrobené 3D piškvorky, chůzi na natažené pásce mezi stromy, poměřily se také v rychlosti stavění autíčka z lega.
„Jsem tady podruhé, přišel jsem i včera. Je to tu dobré, dostal jsem balonky, teď si vystřihuji,“ popsal v sobotu své dojmy osmiletý Kuba z Třince. Nechyběly ani vikingské šachy, výroba vlastního puzzle a modelu lodiček z polystyrenu či malování na obličej. „Ukazuji dětem výrobky z papíru. Těm menším jsem pomáhal vystřihovat, vybarvují si to pak sami,“ řekl osmnáctiletý dobrovolník Tomáš Folwarczny z Bystrice. Jeho kolega Pavel Broda si pochvaloval zájem dětí o nafukovací balonky. „Chodí si z nich vyrábět zvířátka, hodně je to zajímá,“ poznamenal dvaadvacetiletý člen organizace Royal Rangers.
V pátek dopoledne organizátoři pořádali soutěže pro 265 dětí z místních škol, další stovky zájemců dorazily odpoledne či v sobotu. „Měli jsme užitečný seminář o nových grantových projektech pro mladé lidi. Dopoledne jsme také promítali film Bella a Sebastián, přišlo asi 150 lidí,“ doplnil pořadatel Petr Walach.
Celkem se Bambiriáda letos uskutečnila v patnácti městech po celé republice.