PRAHA
23. - 26. května 2002 (ČT-NE)
Letenská pláň a park
vstup zdarma
zpět na hlavní stranu

  

Partneři Bambiriády 2002

GENERÁLNÍ PARTNER - Generali Pojišťovna, a.s.

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER - Česká televize

MEDIÁLNÍ PARTNER - ČRo1-Radiožurnál
MEDIÁLNÍ PARTNER - Moje 1. noviny

PARTNER - České dráhy, s.o.

PARTNER - Gemi kovodělná společnost. s.r.o.

MEDIÁLNÍ PARTNER - Maminka

MEDIÁLNÍ PARTNER - Učitelské noviny

MEDIÁLNÍ PARTNER - Sluníčko PARTNER - AD-Net

MEDIÁLNÍ PARTNER - Mateřídouška

Bambiriádu dále podporuje - NICEM

MEDIÁLNÍ PARTNER - Archa, zpravodaj ČRDM

INTERNETOVÝ PARTNER - Atlas.cz

Záštitu převzali

Mgr. Eduard Zeman
ministr školství, mládeže a tělovýchovy
puntik_zluty.gif (824 bytes)
Ing. Jaroslav Tvrdík
ministr obrany
puntik_zluty.gif (824 bytes)
Ing. Karel Březina
ministr vlády ČR

Regionální záštita

ing. arch. Jan Kasl
primátor hl. města Prahy

Regionální partneři

Swift Holding
Countryradio
Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR
Rencar
Internet Online

Historie Bambiriády

Od roku 1990 do současnosti se uskutečnila celá řada akcí, které si kladly za cíl seznámit veřejnost se svou aktivitou, a nabídnout neorganizované mládeži některou z činností pro vyplnění jejich volného času.

celý text ->

Místní koordinátor

Česká rada dětí a mládeže
Česká rada
dětí a mládeže

Daniel Srb
praha@bambiriada.cz

Internet provider

KARPO Consulting s.r.o.

www.bambiriada.cz

© ČRDM 2002
info@bambiriada.cz
web@bambiriada.cz


AudioFotogaleriePro novináře

  

  
Základní informace
  Program Bambiriády 2002 Praha >>>
  Jak se na Bambiriádu dostat? >>>
  Volné a zvýhodněné vstupy >>>
  Na Bambiriádu s Hurvínkem >>>
  Historické parní vlaky >>>
  O pražské Bambiriádě >>>
  

NEDĚLE NA BAMBIRIÁDĚ - AKTUÁLNÍ ZPRAVODAJSTVÍ

ČTVRTEK >>>
PÁTEK >>>
SOBOTA >>>

 
Poslední den Bambiriády končí    17:00

Je neděle a to je pro naše návštěvníky přesmutný den. Naše Bambiriáda končí, což je veliká škoda. Ale nejenom my víme, že Bambiriáda se koná každý rok přibližně ve stejném termínu. I když nám počasí zrovinka moc nepřálo, tak naší hlavní branou prošlo tisíce lidí, kteří s nadšením očekávali, co je uvnitř překvapí, co si vyzkouší a kam půjdou jako první. Pro ty, kteří se na letošní Bambiriádě podíleli bylo odměnou a velikou radostí vidět úsměv na tvářích lidí bez rozdílu věku. Určitě přijdou i na Bambiriádu 2003 a doufáme, že vy také. A proto pevně věříme, že jste se při vašich objevných výpravách do všech koutů naší akce ohromně bavili. Vždyť právě pro vás se tato akce konala. Ale nakonec jste si určitě pořádně zařádili a užili spousty legrace, že budete mít dlouho na co vzpomínat. A o to právě jde, ne?

[Kristýna Dvořáková (DTA)]

 
Kde se berou noviny?    16:20
Aby se návštěvníci Bambiriády mohli dozvědět nejnovější informace o velkém dětském happeningu, tvořily se zprávy, které se ozývaly z amplionu u hlavního pódia a psaly se noviny, které celý text zprávy ->každý host dostal při průchodu bambiriádní branou. Ale kde se takové zdroje informací tvoří?
Celý text zprávy >>>

[Klára Doubková (kdo)]

 
Máte doma dvojčata či vícečata?    15:50
Na letošním ročníku Bambiriády jsme měli možnost setkat se s různými atrakcemi a hrami pro děti a mládež, jen stan číslo 12 prezentoval činnost lehce odlišnou. Zde se totiž sdružovaly spíše rodiče, především pak matky dvojčat a vícečat. Matky, jež od narození svých ratolestí tíží podobné celý text zprávy ->problémy, zde hledaly odborné rady a pomoc pracovníků Klubu dvojčat a vícečat.
Celý text zprávy >>>

[Filip Hrdlička (spa), Zuzana Pošustová (led) - SAN]

 
Kondor    15:30
Ve stánku číslo 28 působí skupina Kořes, patřící pod dětské sdružení Kondor. Celá organizace, a zejména její podskupina Kořes, se specializuje na pořádání letních vodácko-turistických kurzů pro děti. celý text zprávy ->Na Bambiriádu zavítala letos již potřetí a s celou akcí jsou její vedoucí nadmíru spokojeni.
Celý text zprávy >>>

[Filip Hrdlička (spa) – SAN]

 
Pavel Zuna, děťátka a fusekle    14:50
V neděli, tedy poslední den Bambiriády, Letnou navštívil Pavel Zuna, moderátor a šéfredaktor zpravodajství televize Nova. Nebyl tu sám, ale v doprovodu svých malých děťátek, maminku nechali doma, protože jim musela uvařit oběd. Ve svém nabitém programu však hvězda Televizních novin neváhala a obětavě nám poskytla rozhovor.
Co Vás na Bambiriádě nejvíce zaujalo?
"Jak si tam házeli tou fuseklí." S úsměvem mluvil pan Zuna o sdružení ATOM.
Jste tu letos poprvé, nebo jste každoročním návštěvníkem Bambiriády?
Jsem tu letos poprvé.
Jaký máte názor na zdejší amaterské noviny?
Ještě jsem je nečetl.
Proč TV Nova neinformovala o Bambiriádě?
Protože máme pouze 18 minut zpravodajského vysílání a bohužel musíme informovat o celorepublikovém dění a méně zábavných věcech.

[Jirka Peterka (www.eZavinac.cz), Jirka Kokmotos (SAN)]

 
Vrátí se letošní návštěvníci i za rok?    14:30
Udělali jsme anketu, abychom zjistili, co návštěvníky Bambiriády nejvíce zajímá a jestli se jim celý text zprávy ->letošní Bambiriáda líbila natolik, že se sem příští rok opět vydají.
Celý text zprávy >>>

[Kateřina Kotrbová- KAT, Magda Hausdorová- meg]

 
Správná věc    13:55
Na Bambiriádě probíhá mimo jiné i soutěž ve sběru hliníku pod záštitou Country radia. Pokud ke stánku donesete třeba pouhou plechovku, kterou si zakoupíte například v místním "nádraží" dostanete bonbon, jestliže donesete hliník vážící nad 0,5 kila celý text zprávy ->dostanete dárkový balíček, který se stoupající hmotností nabírá také na svém obsahu.
Celý text zprávy >>>

[Kateřina Kotrbová (KAT)]

 
Všem dětem mámu a tátu    13:45
Poslední bambiriádní den proběhla v tiskovém centru prezentace sdružení YMCA, Pathfinder a Letní dům. Dětským novinářům celý text zprávy ->představila tato sdružení své aktivity a jejich zástupci odpovídali na zvídavé dotazy.
Celý text zprávy >>>

[Jirka Peterka (www.eZavinac.cz), Jirka Kokmotos (SAN)]

 
Déšť zkazil poslední den    13:20

Vzhledem ke špatnému počasí se všichni snaží najít činnost, která by je zaujala, ale přitom na ně nepršelo. Venkovní atrakce tedy zejí prázdnotou, ale podíváte-li se do některého ze stanů, vidíte, že praská ve švech. Každý se snaží dostat pod střechu a je mu jedno, jestli tam bude muset střílet, či házet míčkem do koše. Hlavně, že tam neprší. Jeden z nejobsazenějších stanů je nádražní restaurace. Je to pochopitelné, protože v takto sychravém počasí teplý čaj nabývá nevyčíslitelných hodnot. Ale na Bambiriádu se přece nechodí kvůli čaji. Proto asi budou z dnešního dne pořadatelé trochu zklamaní. Útěchou jim však může být, že celé dopoledne nepršelo a akce se všem líbila.

[Magda Hausdorová (meg)]

 
Můj názor na Bambiriádu    12:50
Mně přijde Bambiriáda jako akce velice užitečná, protože na ní prezentující se sdružení mohou představit svou činnost a získat nové členy. Naproti tomu hosté mohou poznat nové, zajímavé věci, vyzkoušet si, celý text zprávy ->jak žili třeba indiáni, a přihlásit se do nějakého sdružení, které je zaujme. 
Celý text zprávy >>>

[Klára Doubková (kdo)]

 
Armáda ČR se představuje    12:30
Zeptali jsme se kapitána Petráška (35) - profesního poradce rekrutačního střediska Armády ČR, celý text zprávy ->reprezentanta stejnojmenné státní organizace. 
Celý text zprávy >>>

 
Čím se může Bambiriáda pyšnit? Co by měla zlepšit?    11:25
Na tyto dvě základní otázky týkající se budoucnosti Bambiriády se pokusí odpovědět následující anketa. Dotazovanými byli zcela úmyslně dospělí lidé se svými dětmi, neboť kdo už by měl dětem rozumět víc, než jejich vlastní rodiče? Právě oni totiž vědí nejlépe, co jejich děti celý text zprávy ->potřebují a jak by si podobné dětské akce představovali.
Celý text zprávy >>>

[Filip Hrdlička (spa), Zuzana Pošustová (led) - SAN]

 
Můj dojem z letošní Bambiriády    10:10
Na letošní Bambiriádu jsem zavítala včera, tj. v sobotu. Hned na první pohled mi připadalo, že ač tu bylo hodně lidí, dětí mého věku (12) sem příliš nezavítalo. Letošní Bambiriáda se mi stejně zdá spíše pro mladší děti, což je škoda. V porovnání s loňským ročníkem je každá zaměřená na něco jiného (loni byla na vodu, lodě a vodácké atrakce, které člověka mého věku spíše zaujmou). Proto se nedá porovnat, která je lepší. Podle mne jsou obě stejně dobré. Pro letošní Bambiriádu, která u vody není, je hlavní atrakcí vláček. Abych pravdu řekla, ty lodě mi tu chybí - sice tu malé zastoupení mají (obraty s kajakem v bazénu), ale mohlo by být větší. Jenže to by Bambiriáda musela být na jiném místě. Na druhou stranu se mi ta letošní moc líbí a doufám, že stejně jako loni tu najde hodně dětí inspiraci, jak využít volný čas.

[Andula Hašková]

 
Poslední den začíná    09:30
Probudili jsme se do vlhkého nedělního rána s hřejivým pocitem, že nás čeká další, bohužel poslední den naší milé Bambiriády. Je to doopravdy tak. Už nám zbývá poslední den, po kterém se všichni rozejdeme do svých vyhřátých domovů a postelí. Včera nás navštívilo asi 12.500 lidí, kteří odcházeli s milými úsměvy na tváři. Doufám jen, že tomu dnes, i přes nepříznivé počasí, bude stejně. Určitě vás znovu čeká velice zajímavý program, takže se rozhodně můžete těšit. Pódium je pro vás připraveno, uvidíte spoustu hezkých vystoupení, taneční představení a také si zazpíváme. Přeji vám příjemný den, užijte si ho naplno, tento rok je to totiž naposledy.

[Mediastan Praha]

 
Zimní sporty na Bambiriádě  09:00
Letošní Bambiriáda jako by chtěla zdůraznit, že zájmová činnost oddílů a DDM probíhá po celý rok - ve čtvrtek bylo léto, v pátek podzim, v sobotu jaro a dnes, dnes to vypadá na zimu. Jestli některá sdružení aktuálně pozmění svou prezentaci, budete si možná moci užít i zimních sportů (místo potápění s kajakem bruslení v bazénku apod.).

[Štěpán Lapáček]

  

  
Čtvrtá pražská Bambiriáda

Čtyřdenní přehlídka činnosti organizací, zabývajících se výchovou a volným časem dětí a mládeže
stavění mostů z různých materiálů program pro předškoláky: výtvarné a rukodělné práce živé ruské kuželky, obří dáma a šachy nácvik a ukázky první pomoci výtvarná dílna: malování na sklo, hrnečky, látky; keramika, výroba svíček, drátkování, gravírování barevné město ruční práce: drhání, navlékání, pletení-háčkování výuka tance a společenského chování sportovní a pohybové soutěže přírodní táboření, indiánské dovednosti  media stan, zpravodajství o akci vytvářené dětmi (dětské noviny, rádio, internet) ekologické programy jízda zručnosti a závody na soutěžní autodráze hra "Družina knížete Václava" - soutěže a otázky z historie soutěže na PC a internetu dětský koutek start balonu obří kolo, které otáčí lidmi šermíři lezení hry a hlavolamy, pokusy, skládačky laserová střelnice, lukostřelba ukázky z činnosti hasičů, stříkání ruční džberovou stříkačkou na cíl ekovláček ukázky tréninku a závodů v bikrosu - skoků, jízdy rodiče si budou moci vybrat tábor pro své děti

  

  
Jak se na Bambiriádu dostat?
  vlakem Českých drah (pravidelnými vlaky do žst. Praha-Dejvice), dále jednu stanici tramvají či pěšky
  historickým motoráčkem "Hurvínkem", dále jednu stanici tramvají či pěšky
  metrem trasy A (stanice Hradčanská), dále jednu stanici tramvají či pěšky
  tramvají č. 1, 8, 25, 26 (zastávka Sparta)
  Bambivláčkem (v prostoru Bambiriády na Letné)
  
Historické parní vlaky
SOBOTA 25. 05. (jízdné dle zvláštních tarifů, viz dále)
  Výlet s Posázavským pacifikem
Praha-Braník - Petrov u Prahy a zpět
Jízdní řád, jízdné >>>
  Jarní rallye historických vozidel na Dobříši
Praha-Braník - Dobříš a zpět
Jízdní řád, jízdné >>>
  Parní půlnoční expres a trampský festival Pikovice 2002
Praha-Braník – Pikovice a zpět
Jízdní řád, jízdné >>>
  
Na Bambiriádu s Hurvínkem
Cesta na pražskou Bambiriádu nemusí být jen pěšky či tramvají, ale také historickým motoráčkem ČD řady M 131 "Hurvínek", který bude po všechny čtyři dny jezdit zdarma mezi železničními stanicemi jízdní řád motoráčku ->Praha Masarykovo nádraží a Praha-Dejvice.
Jízdní řád motoráčku >>>

     
  

    

napis_bambiriada_dolni.gif (996 bytes)   Bambiriáda 1999   Bambiriáda 2000   Bambiriáda 2001   Bambiriáda 2002