Kouzlo starých příběhů - výsledky

Soutěž, která byla vepsána k Evropskému roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity byla ukončena a  porota měla  hodně těžký úkol vybrat nejlepší příběhy. 
K 15. dubnu přišlo do Kanceláře České rady dětí a mládeže přes 50 příběhů. Příběhy vyprávěli pamětníci z mnoha míst naší republiky. Děti ve věku prvního a druhé stupně prožívaly na nějakou dobu osobní historii pamětníků nebo historii místa, kde žijí. Svět, který jim pamětnici přiblížili nebyl kolikrát ani tak časově vzdálen, přesto z příběhů čišelo překvapení, údiv a někdy i mrazení po zádech v textech, které přišly. Z nových zážitků vznikaly nejen texty, ale také vyprávěním inspirovaná vlastní výtvarná i básnická díla.
Tuto soutěž vyhrály děti školního klubu při Základní škole Vítkov.
V Základní škole ve Vítkově (okres Opava) pozvaly děti k vyprávění obyvatele z místního domova seniorů, kteří jsou již jejich dobrými přáteli. Společně tráví čas neformálně, ale i při vzájemném učení se od sebe v rámci projektů, které postupně s paní vychovatelkou vymyslely a uskutečnily.
Je velice cenným přínosem pro obě strany, že se jedná o prostředí k setkáváním, která jsou dlouhodobá a partnerská. Ani děti, ani senioři ve Vítkově nejsou ti, které je třeba „poučovat a vychovávat“ - ale jen probouzet jejich zájem a otevřenost o nové věci. V tomto vřelém prostředí vznikají vztahy mezi dětmi a seniory, kteří nejsou pokrevní příbuzní, ale přesto spolu vedou  skutečný mezigenerační dialog.
Vítězům gratulujeme a věříme, že exkurzi po letišti Praha , kterou vyhráli, si opravdu užijí.
 

Dražba dřevěných hraček
Soutěž [kouzlo starých příběhů]

Místa konání 

Partneři 

Partneři fotosoutěže rajče babylon coody hotel-bavorsko alík staré hrady

Bambiriáda 2012

Tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR
banner