Pozdrav gen. Picka Bambiriádě 2012

src:'rs/7/dbp/ngs_gen_picek_160x210.4183607.jpg',width:'100',height:'100'Milé děti, vážení rodiče, návštěvníci Bambiriády 2012 i její organizátoři,

jsem velmi rád, že se i v letošním roce mohou vojáci Armády České republiky opět podílet na organizaci již 14. ročníku této akce. Dlouhodobá a úspěšná spolupráce mezi armádou a Českou radou dětí a mládeže je dle mého názoru oboustranně prospěšná. Pro nás vojáky znamená jednak oslovení mladé generace, která neměla možnost projít vojenskou základní službou a nemá tak vůbec žádné představy o tom, co služba v armádě přináší, ale na druhé  straně  získáme my sami nové pohledy na život dnešních dětí a dospívajících, poznáme, co je zajímá, baví nebo i trápí a můžeme se pokusit jim nabídnout nové podněty a aktivity. Navíc věkově není mezi mladými vojáky a teenagery výrazný rozdíl.

Motto letošního ročníku „Nadšení i zkušenosti“, které je zároveň spojeno s Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity, plně vystihuje i spolupráci armády s Českou radou dětí a mládeže. Vojáci jsou nejen vycvičení a dobře připravení, ale nesmí u nich chybět ani ta špetka nadšení pro vykonávání tak náročného povolání, jakým služba v armádě rozhodně je. Pro děti se mohou se svými zkušenostmi, schopnostmi a odhodlaností stát příkladem, jak pomáhat ostatním, slabším či méně zdatným nebo nezkušeným kamarádům. A nejen jim, pomoc mohou potřebovat i lidé okolo nich, sousedé, starší osoby, nemocní či jinak postižení. Jistě si všichni pamatujeme, jak to vypadalo např. o povodních.

I proto za vámi my, vojáci, na Bambiriádu rádi přijedeme a tak trochu se s vámi „podělíme“ o zážitky z naší zajímavé profese, která by v současné době bez potřebné dávky nadšení a entuziasmu rozhodně nešla dělat. V rámci Bambiriády nás naleznete nejen v Praze, ale i ve Vlašimi, Chebu, Plzni, Liberci, Jihlavě, Zábřehu, Zlíně, Českých Budějovicích, Chrudimi, Náchodě, Chomutově, Ivančicích, Českém Těšíně a Ostravě. Největší bude tradičně naše pražská ukázka, ale i v ostatních městech se máte opravdu na co těšit. Připravíme pro vás různé hry, ukážeme vám zajímavosti z našeho vybavení a techniky.

Třeba to někoho z vás zaujme natolik, že začnete uvažovat o dráze profesionálního vojáka. Armáda České republiky potřebuje mladé posily s výraznou motivací, kterým dokáže poskytnout kvalitní vojenskou přípravu a nabídku atraktivního a nevšedního zaměstnání. Stát se po všech stránkách dobře připraveným profesionálem znamená jít do toho nejen rozumem, ale i srdcem, protože být vojákem, příslušníkem Armády České republiky není jen povoláním, ale posláním a koníčkem současně. Služba v armádě není pro každého, ale kdo se pro ni jednou rozhodl, ten podle mých zkušeností nikdy nelitoval. Byl bych opravdu rád, kdybych  některé z vás za pár let potkal ve vojenské uniformě.

Přeji vám hezkou Bambiriádu a ať se vše vydaří.

armádní generál Ing. Vlastimil Picek
náčelník Generálního štábu Armády České republiky
 

Dražba dřevěných hraček
Soutěž [kouzlo starých příběhů]

Místa konání 

Partneři 

Partneři fotosoutěže rajče babylon coody hotel-bavorsko alík staré hrady

Bambiriáda 2012

Tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR
banner