Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /mnt/data/accounts/c/crdm/data/www/bambiriada.cz/rs.php on line 33
Bambiriáda 2008

Pořádající města

22. – 25. května 2008 ve 28 městech

Bambiriáda 2009

11. ročník Bambiriády proběhne od 4. do 7. června 2009. Těšíme se na viděnou!

Bambiriáda! Již podesáté!!!

Průzkumů "dospělého" veřejného mínění se provádějí desítky, možná stovky. Nejčastěji se týkají
popularity politických stran, názorů na různé výrobky, či značky.

Do dětské duše se snažíme vžít na základě vlastních vzpomínek i poznatků získaných při běžném kontaktu
s dětmi vlastními i svěřenými v našich oddílech, klubech, kmenech, spolcích. Když se někdy zablýskne na lepší časy a podaří se provést odborný výzkum mezi dětmi samotnými na téma, co je pro ně opravdu nejdůležitější, nejvzácnější, nejvyhledávanější, zkrátka po čem většina z nich touží, dostaneme prostý výsledek. Kamarádství.

"Nechci být sám, chci mít někoho vedle sebe. Někoho, kdo mě bude respektovat, koho si budu vážit, kdo mi dokáže nezištně pomáhat, když to budu potřebovat, komu budu moci pomoc oplatit."

Dětská práva a povinnosti jsou veřejně diskutovaným tématem doma i v celé Evropě. Evropská komise zvolila jako symbol pro kampaň k uvedenému tématu tangram, starou čínskou hru.

Odtud je pak už jen krůček k pojetí 10. Bambiriády. Spojili jsme pro letošek dvě myšlenky. Chceme vytvářet takové prostředí, kde se bude dětem dařit plnit si ty největší sny, a zároveň si chceme připomenout, že jsme součástí Evropy, která tyto myšlenky hájí a podporuje.

"Nestůj! Pojď se přidat. Máš právo mít kamarády."

Těším se na setkání na Bambiriádě, letos ve 28 městech!

Aleš Sedláček, ředitel 10. Bambiriády
předseda České rady dětí a mládeže

Bambiriáda 2008

Jubilejní 10. ročník Bambiriády proběhne pod mottem "Nestůj, pojď se přidat! Máš právo mít
kamarády". Každý touží po opravdovém kamarádství a sdružení dětí a mládeže pomáhají pestrou,
zajímavou a hravou činností k naplnění tohoto snu. Vezměte s sebou kamaráda a přijďte za námi
nebo počkejte a třeba ho najdete právě na Bambiriádě!

Grafika programu je inspirována tangramem. Tangram je čínská hra na procvičování myšlení. Vychází z myšlenky vytvářet různé postavy či předměty ze sedmi běžných geometrických obrazců: pěti trojúhelníků - dvou velkých, jednoho středního a dvou menších, čtverce a rovnoběžníku.

Bambiriáda je určena pro všechny děti, které se chtějí přijít podívat, něco si vyzkoušet, něco se naučit, něco si zahrát. Je také i pro rodiče s dětmi, pro školy a pro každého, kdo se nechce nudit nebo sedět u televize. Děti tak samy mohou zjistit, co by je nejvíce bavilo a zajímalo a následně si mohou vybrat pravidelnou aktivitu pro svůj volný čas.

Ve všech městech je Bambiriáda zdarma. Navíc každý návštěvník dostane vstupenku, která umožní návštěvu do celé řady zajímavých objektů (muzea, výstavy, památkové objekty) zdarma nebo za výhodné vstupné.

Bambibod
Součástí informačního servisu Bambiriády 2008 je rozcestník www.bambibod.cz. Bambibod slouží především rodičům k vyhledávání těch "správných" volnočasových aktivit pro jejich děti. Bambibod má dvě základní ztvárnění: elektronickou prezentaci a konkrétní prezentaci nabídky přímo na akci Bambiriáda.

Celostátní partneři

ZPRAVODAJSKÝ A INFORMAČNÍ SERVIS Osa ý rok mezikulturního dialogu 2008 ý rok mezikulturního dialogu 2008 ý rok mezikulturního dialogu 2008 ý rok mezikulturního dialogu 2008 ý rok mezikulturního dialogu 2008 ý rok mezikulturního dialogu 2008 ý rok mezikulturního dialogu 2008 Zastoupení EK v ČR Zastoupení EK v ČR Zastoupení EK v ČR Zastoupení EK v ČR Chytrá žena Borovice.cz Informatorium (Portál) Rodina a škola (Portál) Děti a my (Portál) Minimax TV Skvělá Alík.cz akce-novinky.cz Vaše děti Mámy radí (Burda) Svět ženy (Burda) Svět ženy (Burda) Betynka (Burda) Moje rodina a já Moje rodina a já Moje rodina a já Cinema.cz/Bonton Učitelské noviny Výběr Reader’s Digest Výběr Reader’s Digest 21. století JUNIOR MF Sluníčko MF Mateřídouška MF Maminka Český rozhlas 2 – Praha Český rozhlas 2 – Praha Český rozhlas 2 – Praha Český rozhlas 1 – Radiožurnál Český rozhlas 1 – Radiožurnál Český rozhlas 1 – Radiožurnál Český rozhlas 1 – Radiožurnál Český rozhlas 1 – Radiožurnál Český rozhlas 1 – Radiožurnál Český rozhlas 1 – Radiožurnál Český rozhlas 1 – Radiožurnál Český rozhlas 1 – Radiožurnál Český rozhlas 1 – Radiožurnál Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra Policejní prezidium České dráhy České dráhy České dráhy České dráhy České dráhy Armáda České republiky Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy Česká rada dětí a mládeže Generali Pojišťovna a.s.

Celostátní záštity

 • Mgr. Ondřej Liška, ministr školství, mládeže a tělovýchovy
 • MUDr. Mgr. Ivan Langer, ministr vnitra
 • JUDr. Vlasta Parkanová, ministryně obrany
 • Mgr. Václav Jehlička, ministr kultury
 • MUDr. Džamila Stehlíková, ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny
 • generálporučík Ing. Vlastimil Picek, náčelník Generálního štábu AČR
 • plk. Mgr. Oldřich Martinů, policejní prezident
 • Zastoupení Evropské komise v České republice
 

 

cz sk en de
Předchozí ročníky: 2007 / 2006 / 2005 / 2004 / 2003 / 2002 / 2001 / 2000 / 1999